alloc.pl

List/Grid koty Subscribe RSS feed of category koty

O zwierzętach domowych słów kilka

O zwierzętach domowych słów kilka

Od zaranie dziejów człowiekowi w gospodarstwie towarzyszą niektóre gatunki zwierząt. Od dawna człowiekowi towarzyszy koń. Tego nie trzeba wyjaśniać. Jest to zwierze, które nie tylko świetnie nadaje się do prac… Więcej »

Rasowy a może ze schroniska

Rasowy a może ze schroniska

Decyzja o wzięciu zwierzaka zapadła. Teraz jednak pojawiają się wątpliwości, skąd go wziąć. Niektórzy przyszli właściciele idą do sklepu zoologicznego, choć tam trudno o najczęściej wybieranych pupili, jak psy czy… Więcej »

Pupil na zdrowie

Pupil na zdrowie

Dbanie o siebie przybiera różne formy. To zdrowa dieta oraz systematyczna aktywność fizyczna. To odpoczynek i relaks każdego dnia choćby na chwilę. Jednak ostatnie badania pokazują, że troska o siebie… Więcej »

Akcesoria dla kota

Akcesoria dla kota

Posiadanie kota znacząco różni się od dzielenia przestrzeni z psem – różnica ta polega nie tyle na rozbieżnościach w usposobieniu tych zwierząt, ale także na tym, jakie warunki do codziennego… Więcej »

Dlaczego warto kupić dziecku kota?

Dlaczego warto kupić dziecku kota?

Bardzo dużo rodziców w pewnym momencie zastanawia się czy kupić swojemu dorastającemu dziecku jakiekolwiek zwierzątko. Zazwyczaj wybór pada na kotki (lub ewentualnie psy), ponieważ są to miłe i przyjazne czworonogi…. Więcej »

Jak poznać, że kot lubi swojego właściciela?

Jak poznać, że kot lubi swojego właściciela?

Koty są specyficznymi zwierzętami. Niektórzy uważają, że te czworonogi nie potrafią okazywać tak swojej miłości do właścicieli, jak choćby psy. W tym stwierdzeniu pewnie jest wiele racji. Koty nie są… Więcej »

Dlaczego koty muszą tak długo spać?

Dlaczego koty muszą tak długo spać?

Każdy człowiek ma swoje codzienne potrzeby. Jedną z nich jest sen. Niektórzy ludzie kładą się późno w nocy spać i zrywają się bladym świtem. Im wystarcza tylko kilka godzin snu…. Więcej »

Kiedy kot jest otyły

Kiedy kot jest otyły

Grube koty przez wielu uważane są za słodkie. Z tego powodu wielu właścicieli nie reaguje, jeśli waga kota odbiega od normy. Są oni wręcz zachwyceni, że ich pupil ma apetyt,… Więcej »

Jak głaskać kota?

Jak głaskać kota?

Niemal wszyscy ludzie uwielbiają dotyk kociego futerka, jego uspokajające mruczenie i ciepło. Czasami jednak głaskanie kota kończy się jego agresją – drapaniem, fuczeniem czy nawet gryzieniem. Należy jednak pamiętać, że… Więcej »

Jakie są kocięta brytyjskie?

Jakie są kocięta brytyjskie?

Koty brytyjskie nazywane są „misiakami” i „pluszakami” ze względu na swój wygląd – mocna budowa, grube futerko, słodki i okrągły pyszczek, a także charakter – uważane są za koty spokojne… Więcej »

© 2019 Animalium. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.