Jak najlepiej jest karmić psa?

labrador-1287295_1280Każdy, kto bierze psa do domu po raz pierwszy zastanawia się nad tym, czym powinien tego psa karmić, aby był on zdrowy i nie miał żadnych problemów. Powszechnie wiadomo bowiem, że pies nie powinien jadać tego, co na co dzień je człowiek. Może mu to bowiem śmiertelnie zagrozić. Psy nie trawią wielu naszych pokarmów. Szkodzi im bardzo sól i różnego rodzaju przyprawy, ale również czekolada i niektóre owoce. Warto o tym wiedzieć, aby uniknąć problemów.

Wiele osób dokarmia swoje psy resztkami z obiadu lub kolacji. Jest to błąd, ponieważ nasze jedzenie jest zazwyczaj solone i doprawione. Najlepszym rozwiązaniem dla każdego psa, które polecają wszyscy lekarze weterynarii jest podawanie psu suchej karmy, przeznaczonej dla danej rasy i dla danej wielkości psa. Taka sucha karma jest w pełni zbilansowana i zaprojektowana w taki sposób, aby odżywiać psa i zapewniać mu zdrowe i prawidłowe funkcjonowanie. Posiada ona także wszelkie minerały i witaminy potrzebne psu dla jego zdrowia. Karmy suche nie sprawiają żadnych problemów żołądkowych, ani jelitowych, co jest bardzo ważne. Powinno się je jednak dozować w takich ilościach, jakie zaleci weterynarz lub na opakowaniu wskaże producent. Nigdy nie wolno psa przekarmiać.

Należy raczej unikać karmy mokrej, sprzedawanej w puszkach i saszetkach. Nie składa się ona bowiem z niczego wartościowego i może powodować u psa problemy z trawieniem. Lekarze weterynarii nie polecają takiej karmy żadnym psom. Każdy pies z pewnością będzie się również cieszył z mięsa surowego i gotowanego. Poza tym, wspaniale sprawdzają się również warzywa gotowane w niesolonej wodzie. Psy uwielbiają ten smakołyk.

Jeżeli już decydujemy się na podanie psu kości, niech będą to kości wołowe lub wieprzowe. Nigdy nie wolno psu podawać kości drobiowych, na przykład z kurczaka. Rozpadają się one bowiem na bardzo cieniutkie igły, które mogą psu nawet śmiertelnie zaszkodzić i spowodować problemy.

Dodaj komentarz