Jak poznać, że kot lubi swojego właściciela?

Koty są specyficznymi zwierzętami. Niektórzy uważają, że te czworonogi nie potrafią okazywać tak swojej miłości do właścicieli, jak choćby psy. W tym stwierdzeniu pewnie jest wiele racji. Koty nie są tak wylewne, jak niektóre psy. Z drugiej strony, to jednak nie oznacza, że w ogóle nie umieją pokazać swojemu panu czy pani, że bardzo ich lubią lub nawet kochają. Te pupile bardzo często okazują nam swoje uczucia, ale niektórzy nie potrafią ich dobrze interpretować. Jakie są najczęstsze sygnały, które świadczą o tym, że nasze koty są do nas dobrze nastawione? O tym wszystkim dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.
Musicie zdawać sobie sprawę, że te czworonogi nawet zwykłym ogonem mogą zasygnalizować, że są zadowolone. W jaki sposób? Jeśli Wasz kot czy kotka chodzi z wyprostowanym ogonem, to znaczy, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. W takim przypadku możecie cieszyć się, ponieważ Wasz czworonóg jest szczęśliwy i absolutnie niczego mu nie brakuje. Oczywiście, takim sygnałem – choć ten akurat jest bardzo dobrze interpretowany – jest też mruczenie kota. Jeśli pupile zbliżając się do Ciebie zaczynają wykonywać tę czynność i wydawać się z siebie charakterystyczne dźwięki, to na pewno jest to bardzo dobry znak.
Nawet miauczenie jest też taką oznaką. Sporo osób mylnie sądzi, że jeśli koty to robią, to są niezadowolone. Oczywiście, warto też zwrócić na inne aspekty, ale jeśli sytuacja jest klarowna, a pupile miauczą, to znaczy, że po prostu chcą porozmawiać z właścicielem, do którego pałają sympatią. Czworonogi nie potrafią mówić naszym językiem i właśnie w ten sposób chcą dać nam do zrozumienia, że u nich wszystko w jak najlepszym porządku. Bardzo dobrą oznaką jest też ocieranie się kotów o Wasze nogi. To oznacza, że nie tylko akceptują Was jako swoich właścicieli, ale nawet są niezwykle zadowolone, że nie jest to nikt inny. Jeśli zatem koty ocierają się o Wasze nogi, to pozwólcie im to robić. To naprawdę dobry znak.
Jeśli koty Was lubią czy nawet kochają, to również bardzo często starają się polizać Wasze włosy czy brodę. W tym przypadku też im na to pozwólcie i ich nie odtrącajcie. Musicie wiedzieć, że to znak bardzo bliskiego kontaktu i silnych więzi. Koty robią tak, na przykład, ze swoimi mamami. Jeśli dołączycie do tego zaufanego grona, to na pewno powinniście być zadowoleni, ponieważ to oznacza, że cieszyć się dużą sympatią wśród czworonogów.
Jeśli Wasze pupile chodzą za Wami krok w krok, to też jest to bardzo dobry znak. Wówczas możecie być pewni, że jest im u Was dobrze i nie zamieniliby tego miejsca na żadne inne. Czworonogi lubiące swoich właścicieli często też przynoszą im „prezenty”. Są one w postaci upolowanych ptaków czy myszy. Jeśli zobaczycie takie „podarunki” na progu, to na pewno świadczy, że Wasze pupile chcą Wam odwdzięczyć się za dobro, które im dajecie na co dzień. Nie wyrzucajcie takich elementów, ponieważ kotom może się zrobić trochę przykro. Udajcie, że je wzięliście – wtedy koty na pewno będą zadowolone, że udało im się zrobić dobry uczynek.

Dodaj komentarz